Kaş Dökülmesi

Kaş Dökülmesi

Büyük şehirler ve kalabalık toplumlarda yaşayan biriyseniz insanlardaki farklılıklar kolayca dikkat çekmektedir. Özellikle yüz bölgesinde olan farklılıklar metrelerce ileriden bile kolayca görülür. Örnek bazı kadınların yaşadığı problemler (Dökülme ve Alopecia Areataya) karşı genelde kalıcı kontur dediğimiz kalıcı makyaj ile çözüm aramakta yada kalemle kapatmaya çalışmaktadır. Fakat bu uğraş maalesef kaşların yokluğunu gizleyemeyip, ilerleyen süreçte rengi solması ile birlikte daha kötü bir görünüm almaktadır. Peki bu problem ile karşı karşıya kalan insanlar ne yapmalı, hangi doktora ve bölüme gitmeli? hemen bu konuda aktardığımız bilgilere bakalım.

Kaş Ekimi

Kaş Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Cilt ve kıl ile ilgili problemlerde ilk olarak Dermatoloji bölümü yani bu alanda deneyimli bir Dermatoloğa görünmek gerekir. İlk muayeneyi yaptıktan sonra gerek görmesi halinde farklı birimlere yönlendirme yapacaktır. Kaş dökülmesi şikayeti ile gelenlerin büyük bir bölümü maalesef geç kalınmış olarak gelmektedir. Şimdi dilerseniz kaş dökülmesi neden olur? bu problemde kişinin hata ve ihmalleri nelerdir? bunlara göz atalım.

Kaş Dökülmesi Nedenleri

Dikkat ederseniz bu sorun daha çok kadınlarda yaşanmaktadır. Kaş ekimi yapan doktorların hasta profiline baktığınızda %90 kadın olduğu görülmektedir. İlk değerlendirmede size daha çok kadınlara özgü bir sorun gibi gelse de olayın iç yüzü daha çok kişisel bakım ile alakalıdır. Yani kaş aldırma dökülmeye neden olan en önemli faktörlerden biridir. Bunun dışında halk arasında Saçkıran olarak bilinen Alopecia Areata kendi konusunda da belirttiğimiz gibi sadece saçlarla sınırlı kalmadan kaş, sakal, bıyık dahası vücudumuzda kıl olan her yerde ortaya çıkabilmektedir. Aynı şekilde Alopecia Areata geçici ve kalıcı dökülmeye neden olur. Şimdi bu nedenlere biraz daha detaylı şekilde bakalım.

Kaş Aldırma: Evet arkadaşlar yukarıda da belirtildiği gibi kadınlarda kaş dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri kaş aldırma yada kendilerinin kaş alma alışkanlıklarıdır. Daha güzel kaşlara sahip olmak için yapılan / yaptırılan bu uygulama maalesef bu şekilde istenmeyen sonuçlara neden olmaktadır.

Kaş Küsmesine Neden Oluyor: Tecrübeli kişiler tarafından yapılmayan kaş alma işlemi maalesef bir süre sonra küsme sorununa (kaş çıkmamasına) neden olmaktadır. Ciddi bir iş olan aldırma aslında estetik bir uygulama olup, bu konuda eğitim almış uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Erkeklerin büyük bir bölümü kaş aldırma gibi uygulamalara başvurmadığı için kadınlara göre dökülme daha azdır.

Kaş Kıran (Alopecia Areara)
Başlıkta yazan kelime sizi aldatmasın. Tek ismi Alopecia Areata olup, toplumda insanlar sorunun yaşandığı yere göre isimler takmaktadır. Saçta görülürse Saçkıran, sakalda sakal kıran kaşlarda ortaya çıktığında ise Kaş Kıran şeklinde tabirler kullanmaktadır. Oysaki hepsi aynı sorun olan Alopecia Areata ile alakalı olup, kaşlarda dahil olmak üzere vücudumuzda kıl olan her yerde görülebilir. Madeni para şeklinde dökülmeye neden olan Alopecia Areata nedenleri arasında stres ön plana çıkmaktadır. Bağışıklık sisteminin zarar görmesi ile vücut kılları yabancı madde olarak algılamaktadır.

Kaza, Yanık, Dövme, Kalıcı Kontur
Dökülmelere sebebi sayılan diğer küçük nedenlere bakacak olursak yaralanma, kaza ve son yıllarda kaşları kalınlaştırmak için kullanılan kalıcı kontur (kalıcı makyaj) cilt altına zerk edilen kimyasal madde sağlıklı kıl köklerine zarar vererek dökülmesine neden olabiliyor.

Kaş Dökülmesi Tedavisi

Yukarıda sorunun nedenlerine dair bilgi verildi ve hangi doktora / bölüme gidilmesi gerektiği aktarıldı. Şimdi ise yaşanan sorunun çözümüne yönelik olarak neler yapılabileceğine bir bakalım.

Kaş Küsmesi Geri Dönüşü Olmayabilir
Evet arkadaşlar kaş küsmesi sonucu ortaya çıkan açıklık maalesef kalıcı hale gelebilmektedir. Bu durumda en mantıklı çözüm ekim yaptırmak olacaktır.

Kaş Kıran İçin Bitkisel ve Bilimsel Tedaviler Bulunuyor
Tekrar belirtmek gerekirse yaşanan sorun Alopecia Areata olup, görüldüğü yer saç, kaş, sakal vs neresi olursa olsun aynı tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Bunun için hazırladığımız sayfada ilk olarak bitkisel tedavi yöntemi olan sarımsak uygulaması önerildi. Devamında ise artık doktor tarafından uygulanan kortizon yada bu alanda daha fazla başarıyı elde edeceğiniz SADBE kullanabilirsiniz. 1 Yıl içerisinde düzelmeyen sorunlar için tedaviye daha fazla devam etmenin bir anlamı olmayıp, sizin içinde tek çözüm kaş ekimi yaptırmak olacaktır. Bu konuda daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.hangidoktoragidilir.com/sackiran/

Kaş Ekimi

Saç dökülmesi problemi sonucu ortaya çıkan kellik problemine karşı ilk olarak 1950 yılında ilkelde olsa saç ekimi başlamıştır. Uzun yıllar ilkel bir şekilde devam etmiş ve 2003 yılında FUE saç ekimi yani daha yenilikçi yöntem geliştirilmiştir. FUE ile sadece saç ekimi yapılmayıp, aynı zamanda sakal ekimi ve bıyık ekimi gibi diğer operasyonlar mümkün hale gelmiştir.

Kaş Ekimi İçin Hangi Doktora Gidilir?
dökülme problemine karşı etkili ve doğal çözüm olan kaş ekimi için dermatoloğa gitmenize gerek yoktur. Çünkü onlar sadece dökülmenin nedeni ve tedavi yöntemlerine bakarlar. Çözüm olmaması halinde ise artık iş estetik uzmanlarına düşmektedir. Plastik ve estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılıyor olsa da bu işe meraklı olan diğer hekimlerde severek yapmaktadır. Bu alanda başarı sağlamış bir çok isim bulunmaktadır. Onlardan biride Op. Dr. Atilla KAYA olup, dilerseniz kısaca bilgilerine göz atalım.

Doktor Atilla Kaya Kimdir?
İhtisası genel cerrahi olmasına karşın kendini Türkiye’de ilk defa FUE yöntemi ile saç ekimi uygulayan uzmanlardan biridir. 2 Yıl öncesi işlerinin yoğunluğu nedeniyle Saç Ekimi uygulamasına son veren Kaya şuan sadece Kaş Ekimi, Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi yapmaktadır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?
Madem konu açılmışken birde nasıl yapıldığına bakalım. Saç ekiminde FUT ve FUE uygulanırken kaş nakli için sadece FUE uygulanması gerekir. Yani FUE uygulamasını bilmeyen kaş ekimi yapamaz. Nasıl yapıldığına bakacak olursak öncelikle ekilecek kıllar insanın kendi saçından genelde ensede 1 cm alan traş edilerek tek tek alınmakta ve onların zaman kaybederek ölmesini beklemeden en fazla 1 saat içinde çok ince bir iğne ile delik açılarak yerleştirilir. Op. Dr. Atilla Kaya bunun için minimum limit belirlemiş olup, en az 300 greft (kıl kökü) ekmektedir. Doğal olmasa bile doğala en yakın görünümü elde edersiniz. http://www.sachastaliklari.com/kas-dokulmesi-nedenleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018