Ben Tedavisi

Ben aldırma işlemi iki farklı nedenle yaptırılmaktadır. Büyük oranda insanların estetik (güzel görünme) amaçlı yaptırdığı ben tedavisi aslında sağlık içinde büyük önem arz etmektedir. Çünkü ilerleyen yaşlarda güneşin zararlı etkisi ile benlerin kanserleşme riski bulunmaktadır. Bu nedenle genelde insanlar ben haritası gibi (takip) uygulamalarına oldukça önemli masraflar yapmakta ve aynı zamanda sürekli endişe içerisinde yaşamaktadır. Bunun yerine endişelerinizi ve riski ortadan kaldırmak için Ben aldırma önerilmektedir. Genelde tek seans ve 10 dakika gibi kısa sürede yapılmaktadır.

Ben Tedavisi

Ben Aldırma İçin Hangi Doktora Gidilir?

Yine bir çok bölümü ilgilendiren bir sorun olup, ilk bakıldığında aslında cildiye ile alakalı görülmektedir. Fakat tedavi kısmını ise genel cerrahi uzmanları yapmaktadır. Çünkü benin çeşitli teknolojiler kullanılarak alınması gerekir. Alınan ben ayrıca kanserleşme riski olup, olmadığını anlamak için laboratuvara gönderilir. 1 Hafta 10 gün içerisinde rapor ulaşmaktadır. Tekrar özetlemek gerekirse ben tedavisi için genel cerrahi uzmanı önerilir.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yapılacak işlemi kabaca anlatmak gerekirse işlem örnek yüzünüzdeki benin yok edilmesidir. Bunun için günümüzde halen ameliyat ve ameliyatsız tedaviler uygulanmaktadır. Ben ameliyatı kesinlikle uzak durulması gereken bir uygulama olup, çok ciddi bir iz kalmaktadır. Çünkü 0,5 cm çapındaki bir benin alınması için 1-1,5 cm gibi kesi yapılmaktadır. O nedenle daha çok ameliyatsız yöntemlerle (Lazer, Radyo Frekans, Elektrokoter) gibi yöntemlerle yapılması önerilmektedir. Bu uygulamalarda iz hiç kalmaz yada çok az olur. Peki bu uygulamalar nasıl yapılır, avantajları ve dezavantajları nelerdir? hemen bunlara bakalım.

Lazerle Ben Tedavisi
Sitede yer verdiğimiz tedavi bilgilerinin bir çoğunda karşımıza çıkan Lazer ben aldırma konusunda da önemli araçlardan biridir. Cilt üzerinden yapılan tedavilerde Lazer sık kullanılır. Ben aldırma işleminde etkisi kısıtlı olup, sadece kabarık olmayan cilt yüzeyi ile aynı olan benlerde koyu renklerde, lekelerde etkili olmaktadır. Lazer ile yapılan uygulamalarda iz kalmaz.

Radyo Frekans
Özellikle varis hastalığının tedavisinde kullanılan Radyo Frekans aynı şekilde ben aldırma işleminde de karşımıza çıkmakta olup, yüzeysel ve kabarık benlerin tedavisinde radyo dalgaları ile çalışmaktadır. Çok anlaşılmayacak düzeyde iz kalabilmektedir.

Elektrokoter (Buharlaştırma)
Bir diğer tedavi yöntemi ile elektokoter cihazı ile yapılmakta olup, ben buharlaştırma yöntemi olarak gruplandırılır. Daha çok Kondilom (siğil) tedavisinde kullanılan bu araç et benlerinde en sık kullanılan uygulamalardan biridir. Dokunduğu cildi eriterek buharlaştırır. Daha anlaşılır hale getirmek gerekirse bir teli ısıtın ve plastik maddeye dokunun onu eritmektedir. Aynı uygulama bu cihaz içinde geçerlidir. Kabarık benler eritilerek cilt seviyesine getirilmektedir. Uygulama sonrası o bölgede kabuklaşma olup, 10-20 gün içinde pembe cilt ve normal halini alacaktır.

Kötü GörüntüAmeliyatla Ben Tedavisi (Önerilmez)
Bir çok insanın ben aldırma amacı estetik kusurlardan kurtulmak olup, ben aldırma ameliyat ile yapılması halinde maalesef öncekinden daha kötü bir görüntü ile karşılaşırsınız. Çünkü alınan ben ameliyat ile kesilerek yapıldığı için jhem dikiş izi, hemde çukurluk sorunu ortaya çıkabilmektedir. Sağ tarafta yer alan görüntü ameliyat sonrası çekilmiş olup, dikişler alındıktan sonra kötü bir görüntü oluşur. O nedenle mutlaka uygulanacak yöntemin ne olduğunu doktorunuza sormalısınız.

Ben Tedavisi İzle
Evet arkadaşlar teknik bilgiler vermeye çalıştık ama eminim nasıl yapıldığını görmek istiyorsunuz. Sizlere bu konuda faydası olacağını düşündüğüm Medical Art Ben Tedavi Merkezi tarafından hazırlanmış olan Videoları tek bir görüntü halinde toplayarak aktarmak istiyorum. Aşağıda yer alan video’da 3 farklı yöntem yer almakta olup, ilk olarak lazer uygulamasını göreceksiniz. Devamında ise Radyo Frekans yöntemi ve son olarak ile Elektrokoter ile et beni tedavisinin nasıl yapıldığını göreceksiniz.

Ben Aldırma Zararlı mı?
Halk arasında ben aldırılması halinde kanserleşme riski olur gibi bilimsel olmayan inanışlar bulunmaktadır. Hatalı bir bilgi olup, tam aksine kanserleşme riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Ben Tedavisi Hastaneler
Genel cerrah uzmanı olan her hastane bu uygulamayı yapmaktadır. Yukarıda da belirttiğim gibi doktorun uyguladığı yöntem önemli olup, ameliyatsız yöntemleri uygulayan hastane ve doktorları tercih etmelisiniz. Bu kapsamda size önerebileceğimiz sağlık merkezlerinden biri Medical Art olup, İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan klinikleri ile hizmet vermektedir. Ücretsiz muayene imkanı ile sorun hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ben Tedavisi Ücreti Ne Kadar?
Bu konuda en çok merak edilen hususlarda biride ben aldırma ücretleri olup, diğer sağlık sorunlarında olduğu gibi bunda da farklı fiyatlar karşınıza çıkmaktadır. Ücretlendirme alınacak benlerin sayısı, uygulanacak tedavi yöntemi ve kişinin SGK (SSK, Bağkur vs) mensubu olup olmamasına bağlıdır. Ama fiyatları ben başına 100-300 TL arasında değişmektedir.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri (Bilimsel Değildir)
Sorunun yapısı ve nasıl tedavi edileceği yukarıda yer alan bilgilerde yer almış olup, bitkisel tedavisi mümkün değildir. İnsanlar genelde sirke gibi asitli maddeler ile benlerden kurtulmaya çalışmaktadır. Fakat bu kesinlikle hatalı bir uygulama olup, sirke yoğun asit içermesi nedeniyle yanıklara neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018